סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט

סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט

סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט היא צורך מתבקש בשנים האחרונות – עם גדילת מספר אתרי האי-קומרס, אתרי הממכר באינטרנט. האיכות של האתרים והתפוצה הרבה והמדויקת של האינטרנט בפילוח קהל יעד הביאו אליו את הצורך למכור לאנשים ישירות דרך האינטרנט. הרגלי הגלישה נהיו כאלו, שאם גולש רוצה משהו ורואה אותו באינטרנט, הוא רוצה לסגור עסקה באותו הרגע, דרך האתר, בהנחה בדרך כלל, ללא הצורך לדבר עם נציג טלפוני או ללכת לחנות פיזית. הרי בשביל מה יש לאינטרנט את היתרון הוירטואלי?

הדור החדש של סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט

כולנו מכירים אתרי ממכר ענקיים ומאובטחים כמו אמאזון או אי-ביי. שם כבר מוכרים וקונים בכרטיסי אשראי במשך שנים לא מועטות. בשנים האחרונות חנויות פיזיות רבות עוברות לאינטרנט על מנת להגיע בצורה בלתי אמצעית ללקוחות שלהם ובשל כך זקוקים למערכות סליקה מתקדמות.

המערכות צריכות להיות אמינות מכיוון שהמידע הכלכלי הרגיש אודות הלקוח עובר דרך מס' שרתים אינטרנטיים רגישים ובכל שלב בדרך, לולא אובטח כמו שצריך, יכול ללכת לאיבוד ולהגיע לידיים הלא נכונות. רק בתחילת השנה התפרסמו מספר "פיגועים כלכליים" נגד מטרות ישראליות כשהאקרים סעודים גנבו לכאורה ופרסמו אינספור מס' כרטיסי אשראי ישראלים בדיוק באמצעות פריצה לטכנולוגיות הללו.

סליקה באינטרנט בפיקוח ממשלתי

ממשלת ישראל מודעת לחשיבות ולצורך באי-קומרס. היא מודעת לכך שמדובר לסממן צמיחה, ובכלל עסקים באינטרנט הם אולי סוגי העסקים הרווחיים היחידים בתקופה של מיתון, בשל מודל ההוצאות הכלכליות שלהם. לפני שנה התחילה וועדת שרים לענייני חקיקה לכתוב חוק שיפתח את שוק הסליקה באינטרנט לתחרות. הבעיה עד היום היא בגודלו הזעיר של שוק האשראי בישראל מבחינת מספר כרטיסי האשראי המוצעים. ישנם כ-10 כרטיסי אשראי בארץ בלבד, וכל אחד מחזיק מונופול.

אתרים רבים שרוצים להחזיק יותר מכרטיס אשראי אחד מוסלק באתרם מקבלים סירוב מחברת אשראי מתחרה ובכך נמצאים בבעיה. לקוח שיש לו כרטיס אחד ולא השני, פשוט לא יכול לקנות באתר שלכם וזה לא טוב לעסקים. הממשלה רוצה לשנות מצב זה, שכל חברות האשראי יהיו חייבות לאשר סליקה של חברה אחרת וחברה שתסרב תתבע ותקבל קנס של 250 אלף שקל. בנוסף רוצה הממשלה לפקח על העמלה. ידוע כי חברת אשראי לוקחת לסולק 5 אחוז בממוצע מהרווח ובאינטרנט זה גבוה בהרבה. עסקים אינטרנטיים ממוצעים הם שווי ערך לעסק קטן ואין להם יכולת להתמקח עם חברת אשראי ענקית ובשל כך הממשלה רוצה להתערב.

פוסט זה סגור לתגובות.